پازل: صندوق امانات مدرسه

پازل: صندوق امانات مدرسه

خوب این برنامه بسیار ساده جواب صد و دهمین قسمت از سری «پازل» سایت ZoomIT  به اسم صندوق امانات مدرسه هستش که چون ما هر هفته در اون شرکت میکنیم و از بد حادثه همیشه هم جواب درست میدیم و تا کنون شانس برنده شدن رو نداشتیم :mrgreen:  اما باز هم هفته بعد شرکت میکنیم چون لذت پاسخ دادن به معماهای هفتگی زومیت خودش یه جورایی لذت بخش هست … خوب زیاد طولانی نمیکنم نوشته رو صورت سوال این معما که نامش صندوق امانات مدرسه هست رو به همراه سورس کد حلش که به زبان C نوشتم رو میذارم .

صندوق امانات مدرسه

معمای شماره ۱۱۰: جمعه ۲۴/مهر/۱۳۹۴
(معمای ریاضی؛ سطح سخت)

در یک مدرسه، ۱۰۰۰ دانش‌آموز و ۱۰۰۰ صندوق امانات وجود دارد. مدیر مدرسه از اولین دانش‌آموز درخواست می‌کند که درب تک‌تک صندوق‌ها را باز کند. سپس از دانش‌آموز دوم می‌خواهد که درب‌ تک‌تک صندوق‌هایی را که شماره آن‌ها مضربی از عدد دو است، ببندد. سپس از دانش‌آموز سوم می‌‌خواهد که با مراجعه به صندوق‌های دارای شماره‌ای با مضرب سه، درب صندوق‌های باز را بسته و درب صندوق بسته را باز کند. در ادامه از دانش‌آموز چهارم می‌‌خواهد که با مراجعه به صندوق‌های دارای شماره‌ای با مضرب ۴، درب صندوق‌های باز را بسته و درب صندوق‌های بسته را باز کند و این کار تا آخرین دانش‌آموز مدرسه ادامه می‌یابد. بعد از اینکه آخرین دانش‌آموز درخواست مدیر مدرسه را اجرا کرد، درب چه تعداد از صندوق‌‌های امانات مدرسه باز خواهد بود؟

  • ۱: ۳۱ درب
  • ۲: ۲۹ درب
  • ۳: ۲۸ درب
  • ۴: ۲۷ درب

puzzle110-zoomit
 

 

برای کامپایل کردن هم از ویژال استودیو مایکروسافت میتونید کمک بگیرید هم هزاران برنامه دیگه که شاید یکی از خوش دست ترین هاشون DEV C++ ساخته شده توسط کمپانی Bloodshed هست .

این هم پاسخ معمای صندوق امانات مدرسه توسط زومیت که یکی دیگه از دوستان خوش ذوق نمایی از برنامه جاوا خودشون گذاشتن اما ما خیلی خوش ذوق نبودیم و به همین صفحه سیاه و ساده قناعت کردیم و با زبان C نوشتیم …  😉

2016-03-26_2-08-55
 

Share This
مهدی مصلائی
About

سید مهدی مصلائی هستم مهندس برق الکترونیک و علاقه مند به مباحث آی تی و برنامه نویسی باعث افتخار بنده هستش که از مطالب سایت دیدن میکنید و نظراتتون رو در اختیار ما قرار میدید

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این موضوع نظر میدهد

اطلاع رسانی
avatar

wpDiscuz